Rohm Semiconductor
型号:
BD8963EFJ-E2
封装:
8-HTSOP-J
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJ 3A 8HTSOP-J
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.0995
$2.0995
10
$1.88955
$18.8955
25
$1.7822
$44.555
100
$1.518575
$151.8575
250
$1.425912
$356.478
500
$1.247673
$623.8365
1000
$1.03379
$1033.79
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 2.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | 8-HTSOP-J |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | BD8963 |