Rohm Semiconductor
型号:
BD8LB65AEFV-CE2
封装:
20-HTSSOP-B
批次:
-
描述:
AUTOMOTIVE 8CH LOW SIDE SWITCH:
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.629
$3.629
10
$3.26135
$32.6135
25
$3.08332
$77.083
100
$2.67216
$267.216
250
$2.53517
$633.7925
500
$2.274794
$1137.397
1000
$1.918496
$1918.496
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Output Configuration | High Side |
| Voltage - Load | 4V ~ 5.5V |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Typ) | 650mOhm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-HTSSOP-B |
| Current - Output (Max) | 500mA, 1A |
| Number of Outputs | 8 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Over Temperature |
| Package / Case | 20-VSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Interface | SPI |