Rohm Semiconductor
型号:
BD9139MUV-E2
封装:
16-VQFN (3x3)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16VQFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.197
$1.197
10
$1.0697
$10.697
25
$1.01498
$25.3745
100
$0.833815
$83.3815
250
$0.779418
$194.8545
500
$0.688788
$344.394
1000
$0.54378
$543.78
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 3.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | 16-VQFN (3x3) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.7V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | BD9139 |