首页 / 针座,公插针 / BF030-12A-B1-0600-0277-0600-LB
minImg
BF030-12A-B1-0600-0277-0600-LB
GCT
型号:
BF030-12A-B1-0600-0277-0600-LB
品牌:
GCT
描述:
12POS, 2MM PITCH PIN HDR, DIL, S
库存 : 6138
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.079" (2.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250VAC/DC
Current Rating (Amps) 2A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr GCT
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Board
Features Board Guide, Pick and Place
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.236" (6.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 12
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Finish Thickness - Post Flash
Series BF030
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)