BF074D0334KDC
KYOCERA AVX
型号:
BF074D0334KDC
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Size / Dimension 0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series BF
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.33 µF