BFC230351394
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC230351394
描述:
CAP FILM 0.39UF 10% 400VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.228" W (17.50mm x 5.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKT303
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.39 µF