BFC230363333
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC230363333
描述:
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.343" (8.70mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKT303
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF