BFC233621332
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC233621332
描述:
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP336 2
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 pF