BFC233848005
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC233848005
描述:
CAP FILM 0.047UF 20% 800VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X2
Series MKP338 4
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.047 µF