BFC233864103
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC233864103
描述:
CAP FILM 10000PF 20% 1KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series MKP338 6
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF