BFC233864224
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC233864224
描述:
CAP FILM 0.22UF 20% 1KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±20%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.220" L x 0.512" W (31.00mm x 13.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y2
Series MKP338 6
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF