BFC233910473
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC233910473
描述:
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, X2
Series MKP339
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.047 µF