BFC233914125
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC233914125
描述:
CAP FILM 1.2UF 10% 630VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, X2
Series MKP339
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.2 µF