BFC236757333
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC236757333
描述:
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.394" L x 0.177" W (10.00mm x 4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT367
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF