BFC236865474
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC236865474
描述:
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 1.181" L x 0.551" W (30.00mm x 14.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT368
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.47 µF