BFC236868393
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC236868393
描述:
CAP FILM 0.039UF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.248" W (17.50mm x 6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT368
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.039 µF