BFC236945104
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC236945104
描述:
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.382" (9.70mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.492" L x 0.185" W (12.50mm x 4.70mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT369
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.1 µF