BFC236946473
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC236946473
描述:
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.492" L x 0.177" W (12.50mm x 4.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT369
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.047 µF