BFC236952332
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC236952332
描述:
CAP FILM 3300PF 5% 400VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT369
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 pF