Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237035473
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.7885
$0.7885
10
$0.5985
$5.985
50
$0.49742
$24.871
100
$0.428355
$42.8355
500
$0.331607
$165.8035
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | MKT370 |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 160V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Features | Long Life |
| Package | Cut Tape (CT) |