Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237042223
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.007
$1.007
10
$0.7638
$7.638
50
$0.63479
$31.7395
100
$0.546535
$54.6535
500
$0.42313
$211.565
1000
$0.364372
$364.372
2500
$0.34086
$852.15
5000
$0.323228
$1616.14
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.315" (8.00mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | MKT370 |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 160V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Features | Long Life |
| Package | Bulk |