BFC237055102
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237055102
描述:
CAP FILM 1000PF 10% 400VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MKT370
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF