BFC2370CH564
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC2370CH564
描述:
CAP FILM 0.56UF 10% 100VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MKT370
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.56 µF