BFC237176563
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237176563
描述:
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Size / Dimension 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT371
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.056 µF