BFC237269183
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237269183
描述:
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT372
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.018 µF