BFC237341125
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237341125
描述:
CAP FILM 1.2UF 10% 250VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT373
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.2 µF