BFC237352154
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237352154
描述:
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT373
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.15 µF