BFC237525134
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237525134
描述:
CAP FILM 0.13UF 3.5% 1KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±3.5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 1.181" L x 0.472" W (30.00mm x 12.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series KP/MKP 375
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.13 µF