BFC237528752
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237528752
描述:
CAP FILM 7500PF 5% 1KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Size / Dimension 0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series KP/MKP 375
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 7500 pF