BFC237535682
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237535682
描述:
CAP FILM 6800PF 3.5% 1.6KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Tolerance ±3.5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.256" W (26.00mm x 6.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series KP/MKP 375
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6800 pF