BFC237540912
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237540912
描述:
CAP FILM 9100PF 5% 2KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series KP/MKP 375
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 9100 pF