BFC237672183
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237672183
描述:
CAP FILM 0.018UF 5% 1KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KP/MMKP 376
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.018 µF