BFC237676393
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237676393
描述:
CAP FILM 0.039UF 3.5% 1KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±3.5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KP/MMKP 376
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.039 µF