BFC237964134
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC237964134
描述:
CAP FILM 0.13UF 5% 630VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP379
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.13 µF