BFC238036333
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC238036333
描述:
CAP FILM 0.033UF 5% 160VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP380
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF