BFC238334334
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC238334334
描述:
CAP FILM 0.33UF 5% 1KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.220" L x 0.591" W (31.00mm x 15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MMKP383
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 350V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.33 µF