BFC238661124
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC238661124
描述:
CAP FILM 0.12UF 5% 2KVDC SCREW
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Snubber
Height - Seated (Max) 1.201" (30.50mm)
Tolerance ±5%
Termination Screw Terminals
Lead Spacing 0.894" (22.70mm)
Size / Dimension 1.319" L x 0.866" W (33.50mm x 22.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Series MMKP386
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.12 µF