BFC238673274
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC238673274
描述:
CAP FILM 0.27UF 5% 2.5KVDC SCREW
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Snubber
Height - Seated (Max) 1.496" (38.00mm)
Tolerance ±5%
Termination Screw Terminals
Lead Spacing 0.894" (22.70mm)
Size / Dimension 1.732" L x 0.866" W (44.00mm x 22.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Series MMKP386
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 900V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.27 µF