Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC241671005
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 1UF 2% 63VDC RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.8855
$3.8855
10
$3.49695
$34.9695
50
$3.03107
$151.5535
100
$2.642425
$264.2425
500
$2.176146
$1088.073
1000
$2.020707
$2020.707
2500
$1.981852
$4954.63
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Tolerance | ±2% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MKP416 |
| Voltage Rating - DC | 63V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 25V |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |