BFC246807125
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC246807125
描述:
CAP FILM 1.2UF 5% 100VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.2 µF