BFC246818564
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC246818564
描述:
CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.295" W (17.50mm x 7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.56 µF