BFC246828224
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC246828224
描述:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD
库存 : 6000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF