BFC246857224
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC246857224
描述:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.024" L x 0.315" W (26.00mm x 8.00mm)
Ratings -
Series MKT468
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.22 µF