BFC247086274
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC247086274
描述:
CAP FILM 0.27UF 5% 100VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Ratings -
Series MKT470
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.27 µF