BFC247934684
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC247934684
描述:
CAP FILM 0.68UF 5% 160VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm)
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.68 µF