BFC247942155
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC247942155
描述:
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.925" (23.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.181" L x 0.413" W (30.00mm x 10.50mm)
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1.5 µF