BFC247944474
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC247944474
描述:
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.728" L x 0.374" W (18.50mm x 9.50mm)
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.47 µF