BFC247965113
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
BFC247965113
描述:
CAP FILM 0.011UF 5% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm)
Ratings -
Series MKP479
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.011 µF