NXP USA Inc.
型号:
BFU590GX
品牌:
封装:
SC-73
批次:
-
描述:
RF TRANS NPN 12V 8.5GHZ SOT223
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.1495
$1.1495
10
$1.026
$10.26
25
$0.97432
$24.358
100
$0.800185
$80.0185
250
$0.74803
$187.0075
500
$0.661029
$330.5145
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 8.5GHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V |
| Supplier Device Package | SC-73 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Power - Max | 2W |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 80mA, 8V |
| Gain | 8dB |
| Base Product Number | BFU590 |