BH015-10-C-E
GCT
型号:
BH015-10-C-E
品牌:
GCT
描述:
CONN RECEPT SMD 10POS 3.96MM
库存 : 603
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.350" (8.89mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 7.9A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating -
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Receptacle, Bottom or Top Entry
Mfr GCT
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.156" (3.96mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C